Facebook Sayfamız
 
Pilates Nedir
"10 seansta farkı hissedeceksiniz. 20.'de farkı görecek ve 30. seansta tümüyle yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız."
Joseph H. Pilates

Pilates, vücudunuzun görünüşünü, duyarlılığını ve performansını tamamen değiştirir. Kasları güçlendirerek, hayalinizdeki güzel ve sağlıklı vücuda ulaşmanıza yardımcı olur. Vücut bilincini, düzgün duruşu ve hareket kabiliyetini geliştirir. Esnekliği, çevikliği ve hareket idaresini artırır. Tüm ağrı ve sakatlıklar için geliştirilmiş özel tekniklerle fizik tedavi özelliği taşır.

100 yıllık bir geçmişi olan Pilates, profesyonel dansçılar, zirvedeki atletler ve her dalda spor yapanlara güç ve esnekliği aynı anda kazandırarak, sakatlıkları önler. Günümüzde Hollywood yıldızları ve süper modeller de çağın egzersizi Pilates'le fizik güçlerini geliştiriyor ve koruyorlar.

Pilates tekniğine ismini veren Joseph Pilates 1880'de Dusseldorf'ta dünyaya geldi. Astım ve romatizmayla boğuşan çelimsiz bir çocuk olan Pilates, genç yaşta kayak ve jimnastikle ilgilenerek vücudunu geliştirdi.

1912 yılında İngiltere'de sirk cambazları, boksörler ve dedektiflere kendini koruma dersleri veren Pilates, 1.Dünya Savaşı döneminde düşman ilan edilerek Lancaster bölgesinde kampa alındı. Kampta hastabakıcılık yapan ve burada yatak yaylarından yararlanarak savaş yaralısı askerlere yardım eden Pilates, tekniğini geliştirdi. 1918'de İngiltere'de pek çok kişinin ölümüne neden olan grip salgınından Pilates'in kampındakiler etkilenmeyince uyguladığı teknik ön plana çıktı.

Savaştan sonra Almanya'da metodunu geliştirmeye devam eden ve şehir polislerine öğreten Pilates, 1926'da ABD'ye göç edip kendi stüdyosunu açtı ve yöntemi giderek yaygınlaştı.

Joseph Pilates'in "kontroloji" adını verdiği methodu, zihin ve beden bütünlüğünü öngören, denge, nefes ve hareket sistemlerinin bir sentezidir. 500'den fazla kontrollü hareket içeren bu yöntem, karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmayi amaçlamaktadır.

En Güvenli Egzersiz Sistemlerden Biri: Pilates
Pilates, fizik terapi esasına dayandığı ve sakatlıkları tedavi edici özel yerlerde yapıldığında çok güvenilirdir.


 
Web Tasarım, Graweb
Web Tasarım, Graweb